SKOK – oferta pożyczek pozabankowych

Historia instytucji podobnych do Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych sięga czasów średniowiecznych. Współczesne podwaliny pod ten system położono w Niemczech w dziewiętnastym wieku. Właśnie z Niemiec idea kas przywędrowała na ziemie polskie. W obecnej formie Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe działają w Polsce od 1992 roku. Zrzeszają one ponad 2,6 mln członków.

SKOK-i mogą pochwalić się największą siecią placówek spośród instytucji oferujących usługi finansowe klientom indywidualnym w naszym kraju. Kasy Oszczędnościowe kierują swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Na szczególną uwagę zasługuje tu oferta pożyczek gotówkowych dla wspominanych klientów indywidualnych.

Mogą to być zarówno pożyczki na wydatki bieżące jak i na konsolidację już posiadanego zadłużenia. Skupmy się na typowej pożyczce gotówkowej. Jest to pożyczka na dowolny cel. Warto zaznaczyć, iż również tego typu pożyczka gotówkowa może być wykorzystana na spłatę innych zobowiązań. Ciekawym elementem oferty jest okres kredytowania, który może trwać nawet do 10 lat. Kwota zobowiązania może wynosić od tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Z oferty Kas Oszczędnościowych mogą korzystać ich wszyscy członkowie. Oznacza to, że każdy, kto nie jest jeszcze członkiem SKOK musi nim zostać by skorzystać z oferty pożyczkowej oraz innych usług finansowych. Pożyczki w Kasach Oszczędnościowych mogą być ubezpieczone. Kredytobiorca może zabezpieczyć się na wypadek szeregu zdarzeń losowych mogących w przyszłości uniemożliwić spłatę.

Dodaj swoją opinię