Ranking kredytów gotówkowych – maj 2016

Eksperci TotalMoney.pl porównali właśnie oferty dostępnych na rynku kredytów gotówkowych. Poprosili oni wybrane banki o przygotowanie wyceny. Przeanalizowano propozycje zobowiązań na kwotę 10 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 24 miesiące. Oferty miały być przygotowane dla trzyosobowej rodziny z miesięcznymi dochodami w wysokości 4 423 złotych netto osiąganymi z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony. Sumując, w rankingu znalazło się 17 kredytodawców.

W maju 2016 roku z najlepszą ofertą kredytu gotówkowego wychodzi do swoich klientów Volkswagen Bank. Całkowita kwota kredytu wyniesie tu 11 292 złote, co daje miesięczną ratę w wysokości 470,51 złotych. Oprocentowanie bowiem sięga 8,99%, a prowizja 3%. Drugie miejsce zajmuje Bank Pocztowy, który nalicza odsetki na podstawie 3% oprocentowania oraz pobiera 9,5% prowizji. Całkowity koszt kredytu wyniesie tu więc 106 złotych więcej, a rata będzie wyższa o 5 złotych w porównaniu z liderem. Podium zamyka BOŚ Bank z kredytem oprocentowanym w wysokości 8,9% w skali roku i 5% prowizji. Wiąże się to z 11 501 złotymi kosztów ogólnych i 479,21 złotymi raty miesięcznej.

Warto również zapoznać się z ofertami Getin Bank, Bank Pekao S.A., Bank SMART czy Alior Bank, a także Orange Finanse, mBanku czy Banku BPH.

Dodaj swoją opinię