Pożyczki i kredyty w 2014 roku

Mijający rok był dla osób zaciągających i spłacających kredyty bardzo dobry. Kolejne obniżki stóp procentowych powodowały, że spadały koszty kredytów. Najbardziej odczuły to osoby spłacające kredyty mieszkaniowe. W relacji rata do raty mogliśmy mieć do czynienia z obniżką nawet o kilkaset złotych. Łatwiej było też kredyty zaciągać. Niskie stopy procentowe powodowały, że koszt zaciągnięcia kredytu był o wiele niższy. Nie dziwi więc wzrost zainteresowania zobowiązaniami.

Dodatkowo, złagodzono rekomendację T, co pozwoliło bankom na zdobywanie nowych klientów poprzez obniżenie wymogów związanych ze zdolnością kredytowa. Wiele osób postanowiło skorzystać z atrakcyjnych warunków nie tylko związanych z oprocentowaniem, ale również przepisami prawa. Mowa o kredytach hipotecznych w przypadku, których 2014 przyniesie znaczne zmiany (m.in. koniec kredytów na 100% wartości nieruchomości).

Jak rynek kredytowy będzie wyglądał w 2014 roku? Eksperci przewidują, że nie ma, co liczyć na dalszy spadek kosztów zobowiązań. Przewiduje się wzrost inflacji oraz podwyżki stóp procentowych. Oznacza to jedno – kredyty w 2014 roku mogą już tylko drożeć.

Dodaj swoją opinię